Praktyczne meble, które są też dekoracją – designerskie stoliki kawowe

Wyposażenie i urządzanie domu

Dowiedz się więcej o stolikach kawowych z drewna na https://stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Choć czasem poniektórzy architekci wnętrz niekiedy marginalizują go w aranżacjach, stolik kawowy w dalszym ciągu jest ważnym meblem, którego używa się w większości europejskich mieszkań. Nie powinno to dziwić, bowiem łączy on w sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również użytkową.

Stolik kawowy – miejsce na dekoracje i trzymanie niewielkich urządzeń

Większość godzin przesiadujemy w pokoju dziennym. W tym pomieszczeniu wypoczywamy, czytamy książki, oglądamy seriale, przyjmujemy gości, także tu nierzadko również spożywamy posiłki. Naturalne jest zatem, że meble zastosowane do urządzenia salonu powinny komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która jednocześnie nie obniża jej funkcjonalności. Stolik kawowy, jak jego nazwa podkreśla, służy w głównej mierze jako mebel, na którym kładziemy filiżanki z kawą czy herbatą i ciasta, wówczas gdy przyjmujemy gości, ale także gdy odprężamy się w gronie najbliższych. Inna funkcja, jaką pełni stolik kawowy to miejsce trzymania małych urządzeń i przedmiotów, po które ciągle sięgamy, przykładowo pilota do TV, okularów, tabletu lub czasopism, które w danym momencie czytamy. Jest to też powierzchnia, gdzie można po prostu umieścić małe ozdoby, jak świeczniki albo misę z suszonymi kwiatami.

Designerskie stoliki kawowe – dopasujesz do rozmaitych stylów aranżacji

Pomimo swoich wielu funkcji stolik kawowy musi być w zasadzie nie rzucający się w oczy, czyli trafnie dopasowany w układ wnętrza. Jest to najczęściej niski mebel – jego wysokość to zazwyczaj 40 cm, gdyż nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale również postawione na nim szklanki z napojami czy przedmioty muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które ich używają. Nowoczesne stoliki kawowe produkowane w atelier najlepszych projektantów doskonale łączą w sobie funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Różnorodność kształtów tego rodzaju stolików kawowych powoduje, że kupujący bez trudu odszuka model odpowiedni do stylu paryskiego, retro lub do industrialnego loftu. Warto zamawiać meble rzemieślnicze, wykonane ręcznie z drewna litego, co jest gwarancją, iż będą nie tylko wytrzymałe, ale również będą wspaniale wyglądać.

Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]