Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Wyposażenie i urządzanie domu

Dowiedz się, gdzie kupić panele drewniane podłogowe.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe, więc każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż później sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]