Borykasz się wadą wzroku? Zapytaj optometrystę o korekcję laserową

Wszystko o zdrowiu

Laserowa korekcja Kraków. Uzyskaj więcej szczegółów.

Dostęp do rozmaitych zawodów, komfort w codziennych sytuacjach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie niektóre z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach nieustannie rośnie, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia) oraz niezmiernie małe niebezpieczeństwo możliwych komplikacji. Za wykonaniem zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, gdyż stanowią czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Laserowa korekta wzroku – dokładność oraz małe niebezpieczeństwo powikłań

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Redukując jej obwód oraz unosząc środek, można natomiast wyeliminować nadwzroczność. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego modelowania, a zarazem redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Kluczowe to z pewnością dokładność, niska inwazyjność, efektywność oraz minimalne niebezpieczeństwo komplikacji. Należy wspomnieć również o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – są również przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, że w niektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, karmienie piersią oraz ciążę, wiek poniżej 21 roku życia czy choroby oczu takie jak zaćma.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]