Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Usługi

Więcej o uszczelnianiu okien Warszawa na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Odczuwasz chłód wiejący od okna bądź drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych mieszkaniach, niemniej jednak oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i dlaczego jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien właściwymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale oraz na rachunki – skutkiem tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezwykle istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jednakowoż również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także zrealizować zawsze w nowym domu czy też mieszkaniu (po wybudowaniu lub też odbiorze). Fachowcy zadbają o to, by w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]