tatuaż włosów, mikropigmentacja skóry głowy kraków

Tatuaż włosów – mikropigmentacja jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Usługi Wszystko o zdrowiu

Wypadanie włosów jest rezultatem wielu czynników i może ujawnić się na różnych obszarach ciała. Jednak jeśli łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które ciągle jest widoczne i które ciężko schować przed wzrokiem osób trzecich, może to negatywnie wpłynąć na samopoczucie i przyczynić się do obniżenia samooceny.

Co powoduje wypadanie włosów?Najczęstsze przyczyny łysienia

Włosy wypadają nam regularnie. Dziennie tracimy ich mniej więcej sto sztuk i jest to liczba, do której z reguły nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo czynników może natomiast znacznie zintensyfikować proces wypadania włosów. Łysieniemoże mieć przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe czy plackowate, jednak jednakowo powszechnym czynnikiem jego eskalacji są nasze własne przyzwyczajenia. Utrata włosów może być konsekwencją złego odżywiania się, nieprawidłowo albo zbyt często wykonanych zabiegów farbowania bądź rozjaśniania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Ogromne oddziaływanie na nasze włosy ma też stres, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres wywołuje łysienie na tle nerwowym, a w wielu sytuacjach prowadzi nawet do tego, iż osoba bezwiednie sama skubie włosy z podbródka czy głowy i w efekcie trwale niszczy ich mieszki.

„Tatuaż” jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Przeszczep umożliwia leczenie rzadkich włosów, a także ich odtworzenie po całkowitym ich wypadnięciu. Taki zabieg niestety wiąże się ze sporymi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą pozwolić sobie na ten wydatek. Istnieje natomiast alternatywa – „tatuaż” włosów, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Mikropigmentacja medyczna kamufluje skutki łysienia przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry pigmentu, który imituje odrośnięte włosy. Tym sposobem przy rzadkich włosach uzyskuje się efekt gęstszej fryzury, z kolei na całkiem wyłysiałej głowie – efekt bardzo krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest zasadniczo niewidoczny i jest to możliwe do wyczucia tylko jeśli dotknie się skóry. Warto wspomnieć, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Natomiast pigment z uwagi na proces łuszczenia się skóry z czasem blaknie i zwykle po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]