Organizujesz Wigilię dla swoich pracowników – zamów catering świąteczny

Usługi

Pragniesz poznać więcej szczegółów o cateringu świątecznym w Krakowie? Zajrzyj na lastrada.pl.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędza się z reguły w familijnym gronie, jednak obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Częstokroć pracownicy firmy aranżują je sami, osobiście gotując bożonarodzeniowe smakołyki, lecz w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania często nie jest wydajny. Żeby więc pomóc sobie w kwestii organizacji firmowych obiadów wigilijnych, tych w małym gronie, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Które typowe przysmaki można zamówić w cateringu świątecznym?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole powinno pojawić się jak najwięcej tradycyjnych świątecznych smakołyków. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupiący filet z karpia albo pstrąga, a także zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa grzybowa. Na talerzach nie może zabraknąć też krokietów z grzybami i kapustą, które na ogół spożywane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, np. bez sałatki warzywnej lub karpia po żydowsku. Wypada także zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy lekki sernik, kutię z rodzynkami bądź makowiec.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Organizację Bożego Narodzenia w firmie powinno się zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć termin wydarzenia oraz dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe oszacowanie przewidywanej liczby gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić odpowiednią ilość porcji. Zalecamy porozmawiać z załogą o menu i wespół złożyć zamówienie na te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest też to, by mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych ma alergię, np. na orzechy, które używane są w deserach, bądź są w załodze firmy weganie. Dla takich osób należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, jakkolwiek nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]