opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Opieka nad grobem

Usługi

Oblicze miejsc spoczynku naszych bliskich jest wyrazem naszej pamięci. Nie zawsze niestety znajdujemy czas, by się nimi zająć – także, kiedy pomniki położone są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Szczególne problemy stają się naszym udziałem jednak, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy w miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki muszą zostać zaniedbane – świetnym wyjściem okaże się wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje opisywana usługa?

Popularność opieki nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na podobną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm łatwo znaleźć także osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują także pochodne usługi, czyli montaż ławeczek oraz doradztwo przy załatwieniu wszystkich formalności oraz poprawienia napisów.

Ile zapłacimy za opiekę nad grobami?

Ceny, które będziemy musieli opłacić specjalistom czuwającym nad grobami naszych bliskich są bardzo zróżnicowane. Zależne są zwłaszcza od rodzaju usług – kiedy decydujemy się na jedynie pojedyncze sprzątanie, wydamy od 30 do 40 PLN. Jeśli jednak chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo czyściło grób co trzydzieści dni, powinniśmy liczyć się z kosztem około 400 zł co dwanaście miesięcy. Nie zapominajmy, iż koszty uzależnione są również od wielkości nagrobków, zaś najbardziej kosztowne będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]