Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Usługi

Zleć wywóz mebli Kraków na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych powodów. Przeważnie przestawiamy je do piwnicy, na strych bądź do komórki lokatorskiej, aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Problem jednakże w tym, iż po kilku miesiącach i w tych pomieszczeniach stają się tak zagracone, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy też, kiedy kupujemy zapuszczony dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, domu oraz strychu.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak połamane meble, zużyte panele podłogowe lub ścienne, elementy ram okien czy sprzęt AGD i RTV nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy je wyrzucić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym samochodem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć oferują także fachowe wsparcie przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile będą oddane do PSZOK-u albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów według surowca, z którego zostały wykonane, mogą być znów przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do produkcji nowych szaf, stołów i regałów.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]