Jak podejść do organizacji chrzcin?

Usługi

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta lokalu na chrzciny, zajrzyj na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą ważną familijną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, wobec tego troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin może być jednak trudne, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. Niżej otrzymasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – możesz wskazać oczekiwany podarek dla swojego dziecka

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po urodzeniu pociechy, nierzadko wręcz tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest zamienił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, tym samym jest urządzany na ogół 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to dokładne przemyślenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość, a także rodziców chrzestnych. Planując z parafią termin sakramentu zalecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również zamówienie dla nich poczęstunku oraz noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się również określić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście z reguły stawiają na zabawki, jednak rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne podarki, jak przykładowo zestaw ubrań, kocyki dla dziecka oraz fotelik do auta.

Jak znaleźć lokal na chrzciny?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny organizowano przeważnie w domu rodziny malucha, w następstwie tego nie każdy obecny podczas mszy w kościele mógł być zapraszany na uroczyste przyjęcie. Dzisiaj standardem jest już wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców. Przeglądając oferty sal, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują bajecznie przystrojone wnętrza, ale również współpracują z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem imprezy oraz która zapewni rzetelną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia odbędzie się w ciepły miesiąc, warto znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf zrobi śliczne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stoliku mogą bawić się pod gołym niebem. Istotny jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do zarezerwowanego noclegu lub domu.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]