Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Technologie Usługi

Usługi druku 3D - zobacz aktualną ofertę.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana przede wszystkim do pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów,, jak również przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, DMLS, i SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość użycia filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo wąskich ścianek.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda druku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje precyzję kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]