Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Usługi

Na serwismeteo.pl dowiesz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien.

Na samopoczucie lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]