Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Bezpieczeństwo Internetowe strony Usługi

Dalsze informacje o usuwaniu malware ze strony www.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stron działających z jego zastosowaniem liczy się już w milionach. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania witryny wirusem, potrzebne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Ze strony internetowej rozsyłany jest spam? Nie dajesz rady się zalogować? Treści na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na witrynie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? To tylko kilka z możliwych objawów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich przypadkach wymagane jest błyskawiczna reakcja, żeby zlikwidować źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców należy powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza umiejętności osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie malware ze strony internetowej – dokładne sprawdzenie plików i baz danych strony

Spece podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie ponownej infekcji. Jeśli trwająca dłuższy okres czasu infekcja przyczyniła się do dodania strony do spisu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują także niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle istotne, bowiem eliminacja wszystkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że podobny kazus nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]