Co oferuje biuro rachunkowe?

Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Wszystko o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich właściciele często nie potrafią odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy profesjonalistom ds. rachunkowości, zyskamy gwarancję, iż możliwe kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy mają wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]