O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

Usługi finansowe i rachunkowe

Kantor internetowy - sprawdź tę nietuzinkową witrynę.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższym banku – te pierwsze w dalszym ciągu działają w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednakże w ekspresowo zmieniającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy prócz przewalutowania?

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest przede wszystkim to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z zeszłej doby. Następnym i niesłychanie znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocnych usług popularnych wśród konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez użytkownika terminie albo takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz swobodę w dyspozycji kapitałem? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich lubiących komfort i znaczną niezależność w zarządzaniu własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie oraz osoby uczące się czy też pracujące poza granicami Polski. Jednak zanim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.