Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Usługi finansowe i rachunkowe

Szukasz szczegółowych wiadomości o tym, co to takiego mass collect? Skieruj się na flobo.io.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie pomocna?

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego ID. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach czy wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty lub standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie wyeliminowaniem ewentualnych pomyłek nieraz mających miejsce w trakcie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie przychodzących opłat – atuty mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją m.in. mBank i część banków spółdzielczych) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, również takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco przychodzących należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach owocuje wzrostem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]