Euro w kantorze online – aktualne przeliczniki i wygodna wymiana

Usługi finansowe i rachunkowe

Potrzebujesz wiadomości o kursie euro? Dobrze trafiłeś!

Euro to dość nowa waluta, gdyż w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona w tej chwili głównym środkiem płatniczym w większości państw członkowskich Unii Europejskiej. Polska nadal nie spełnia kryteriów, pozwalających przyłączyć się do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach bądź też biorąc w niej kredyt.

Atuty z wprowadzenia euro w krajach członkowskich Unii Europejskiej

Powszechne użycie euro w krajach przynależących do UE dostrzegalnie uprościło życie większości obywateli Europy, zarówno w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Jednolita waluta to przecież mniejszy kłopot z wyliczeniem przypuszczalnego zysku czy też kosztu przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio z uwagi na nagłe wahania kursów pomiędzy walutami wielokrotnie mogło okazać się nietrafioną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa także na wolność przemieszczania się obywateli krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w pokaźną ilość banknotów w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej transakcji.

Wymiana euro na pln w kantorze online – szybka i wygodna transakcja

Polska, pomimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w maju 2004 roku, jeszcze nie spełnia wszystkich kryteriów umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej każdego dnia kupujemy i prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualną cenę euro na stronie kantoru online, a przy okazji także szybko wymienić złotówki na euro bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz łatwiejsza, bo może zostać zaplanowana o każdej porze dnia (nawet w nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach i kantorach stacjonarnych – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.

Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]