Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Podróżowanie Sport i hobby

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wycieczce w Himalaje? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są polem rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa także samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]