trekking w dolomitach

Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Podróżowanie Sport i hobby

Zwolennicy czynnego wypoczynku z pewnością poznali już większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Nie ulega wątpliwości, iż budzą one zachwyt, lecz osoby, które chętnie praktykują ten typ aktywności z czasem chcą przeżyć na nowo podekscytowanie płynące z wycieczek po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, gdy można zachwycać się olśniewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Cechy Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się pokaźną ilością stromych turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które w trakcie dnia przez padające na nie światło zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI w. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują bardzo strome stoki, liczne urwiska i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich również dużo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Brenty – co warto podziwiać podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu z pewnością zachwyci przeprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które zostały wyposażone w liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego typu jest tak ułożony, by członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji oraz metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów bardzo forsowna, ale jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić również w aktywny sposób zimę, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany czy grupę Dolomiti di Sesto.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]