Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Podróżowanie Sport i hobby

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie dużej części turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze przepiękne krajobrazy, zanikające już lodowce, jak również możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu jest trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zaopatrzyć się w leki przeciwko malarii. Przed rozkwitem choroby uchroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]