Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Podróżowanie Sport i hobby

Wyprawy trekkingowe dla początkujących - ta niebywała oferta Was zadziwi.

Wyprawy w góry przybierają wiele postaci. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Skala trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – np. w Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników z doskonałą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego typu aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat oraz graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]