Zalety armatury kwasoodpornej

Sektor budowlany

Dowiedz się więcej o armaturze kwasoodpornej.

W domu w zupełności sprawdzi się armatura, która jest odporna na korozję. W niektórych sytuacjach niezbędne będą jednak zdecydowanie korzystniejsze właściwości metalu, z którego wykonana będzie używana armatura. Jest tak na przykład w zakładach, gdzie produkuje się dobra z wykorzystaniem kwasów – jak lakiery oraz nawozy. By przenieść je w odpowiednie lokalizacje fabryki, należy wówczas skorzystać z armatury umożliwiającej wykonanie sieci odpornej na wpływ kwasów. Na szczęście w sklepach znajdziemy mnóstwo produktów, z którymi okaże się to osiągalne. Z jakich surowców zatem wyprodukowana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy znajdziemy w katalogach wytwórców? W jakich sklepach ich szukać?

Z jakich materiałów wykonana jest armatura kwasoodporna?

W sklepach dostępne są rozmaite elementy armatury kwasowej – na przykład zawory, trójniki, mufy a także rozety czy redukcje. Bez względu na to, które będą to elementy, najistotniejsze będzie to, z którego surowca są wykonane. By zagwarantować stuprocentową odporność na działanie kwasów, stosuje się przede wszystkim odpowiednie typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wykonana jest więc ze stali kwasowej, a tą produkuje się przez sporą domieszkę chromu oraz niklu. Opisywany surowiec jest wytrzymały na wpływ różnych kwasów o sile niższej niż kwas siarkowy.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć na przykład w stacjonarnych sklepach z artykułami metalowymi. Takie wyjście ma jednak sporo minusów. Najważniejszym z nich okazują się rzecz jasna duże koszty zakupu, które powodują, iż założenie całej sieci potrafi być dużym wydatkiem. Poza tym nie za każdym razem znajdziemy w nich części, które są dla nas niezbędne. Z tego względu dobrze kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, które oferują po pierwsze spory wybór części, lecz też zwykle niższe ceny.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]