Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Sektor budowlany

Znajdź okna drewniane.

Okna drewniane zwykle preferowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten naturalny materiał gwarantuje piękny wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko piękno jest ważnym atutem takich produktów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który buduje drewno. Można także decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc świetnym materiałem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Pozostałe ważne zalety okien drewnianych

Drewno zapewnia bardzo duże możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując przepiękne wzory. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytkowych budowli, doskonale spisuje się również w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dodać to, iż znanych jest mnóstwo skutecznych sposobów wydłużania trwałości drewnianych okien, a także fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty oraz nie zagraża środowisku. Zalety te powodują, iż okna drewniane są lepsze aniżeli produkty wytwarzane z plastiku czy PCV.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]