Jak zadbać o widoczność w sieci? Zleć to agencji SEO

Promocja

Poszerz swoją wiedzę o SEO Kraków.

Przedsiębiorstwa oraz właściciele portali internetowych, którzy marzą o tym, aby pojawiać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, mogą to uzyskać na minimum trzy sposoby. Pierwszy, którego nie zaleca się, to podjęcie starań samodzielnie. Nie posiadając doświadczenia w zakresie SEO i nie śledząc regularnie doniesień o zmianach w algorytmie Google, ciężko postępować dobrze i – co najistotniejsze – efektywnie. Druga droga to zatrudnienie na etat specjalisty od SEO, niemniej jednak nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzecia metoda to zatrudnienie agencji SEO. Budżet wygospodarowany na takie działania można dopasować do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą zlecania działań agencji SEO jest to, że pomijając fachowców od SEO w zatrudnione są tam również osoby od copywritingu, programowania, kampanii Google Ads czy grafiki, które służą merytorycznym wsparciem w tych kwestiach.

Rzetelna agencja SEO dopasowuje działania do każdego klienta

Agencji SEO w naszym kraju jest mnóstwo. Co wziąć pod uwagę podczas szukania firmy, która wywinduje do góry naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Polecamy wybrać firmę, która istnieje na rynku od kilkunastu lat. Liczba firm SEO, ale również tych kreatywnych i reklamowych, co roku rośnie, co nie zawsze zapewnia wysoką jakość usług. Współpracując z agencją, która funkcjonuje od minimum dziesięciu lat, można mieć pewność, że dysponuje ona ogromnym doświadczeniem i może w każdej chwili pochwalić się szerokim portfolio swoich poprzednich klientów. Na stronach agencji SEO na ogół dodawana jest sekcja „Case study”. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się ze studia takich przypadków, by sprawdzić, jakich efektów można oczekiwać po danej agencji, jak również to z jakimi branżami miała do czynienia i jakie kwestie udało jej się rozwikłać. Rzetelna agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: zawiadamia o harmonogramie zadań na nadchodzące miesiące, jak również przesyła sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich efekty.

Inny liczący się aspekt to personalizacja oferty i dostosowanie strategii prac do potrzeb działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeżeli agencja SEO na chęć współpracy odpowiada w przeciągu 15 minut, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, powinien to być znak alarmowy. Po wysłaniu pytania przedstawiciel profesjonalnej agencji SEO winien skontaktować się z potencjalnym klientem, by poprosić o kolejne informacje o firmie, konieczne do zaprezentowania dla niej kompleksowej oferty. Chodzi o dane, których nie można odnaleźć na własną rękę w internecie, jak przykładowo informacja o realizowanych dotąd pracach SEO oraz o kluczowych dla klienta artykułach lub usługach, które chciałby wypromować.

Jaki system rozliczeń z firmą SEO wybrać?

Z nieufnością powinno się potraktować firmy SEO, które proponują typ umowy z opłatą za wypracowany wynik. W takim systemie płatność odbywa się wówczas, gdy słowa kluczowe uzyskają wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do pierwszej strony wyników bądź do Top3). To wciąż stosunkowo popularny rodzaj rozliczeń, jednakże niesie ze sobą wysokie zagrożenie – można bowiem osiągnąć szybki efekt naruszając standardy ustalone przez Google. Stale aktualizowany algorytm dodatkowo nie ułatwia spełnienia obietnic składnych klientowi, stąd rzetelna firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych pozycji. Jeśli chodzi o cenę za usługi firmy SEO, to rzadko bywa ona stała – zwykle w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy niezbędne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, żeby opracować skrupulatny audyt SEO, a potem wdrożyć wszelkie wynikłe z niego zalecenia. W późniejszym okresie współpracy, gdy strona klienta jest już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają o wiele niższe.

SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]