Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Internetowe strony Podróżowanie Porady i tutoriale

Ciekawe miejsca w Małopolsce. Więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem trudno odnaleźć się w ogromie wiadomości o bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę stworzoną specjalnie dla turystów

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, jak również hotele, pensjonaty i kempingi zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Oprócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy piękno małopolskiego folkloru.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski dba także o zagranicznych podróżników

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Wyjątkowo pomocny dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu naszym kraju.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego