Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Podróżowanie

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę skitur w dobrej cenie.

Większa część turystów podróżujących w góry zimą, jedzie tam zwykle tylko po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Trudne, a zarazem dające dużo satysfakcji skitury

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym odpoczynkiem w góralskim domu z drewna i okazjonalnym zjazdem z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich piękna podczas dość intensywnych, a zarazem nadzwyczaj satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana tylko dla obytych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych butów i nart.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do skitur odbywających się w granicach Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym zakresie poradę od instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]