Dowiedz się więcej o soku z kiszonych buraków na superbutelki.pl.
Produkty fermentowane po latach zapomnienia ponownie wracają na polskie stoły. Do kapusty i buraków dołączają również nowe, dotychczas mniej lubiane warzywa oraz owoce. Kiedy piszemy o leczniczych atutach fermentowanego jedzenia nie sposób pominąć także napojów takich jak maślanka, kombucza albo rozmaitego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Głównie te ostatnie są godne uwagi – pomagają w łatwy i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu składniki niezbędne dla jego poprawnego działania.
Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie składniki w nich znajdziemy?
Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę związków mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kwaszonek to także kopalnia witamin. Godne uwagi jest głównie wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już pół szklanki tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy K i E oraz znaczne stężenie soli mineralnych.
Sok z kiszonych buraków – dlaczego powinno się go pić?
Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Na dodatek nagromadzenie witamin usprawnia działalność układu nerwowego, zmniejszają symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, a także pomagają poradzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody żołądka czy refluks. Działają one także osłonowo podczas leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice
Mob.: +48 669-997-776
E-mail:
[email protected]