Toczek czy kask do jazdy konnej. Co wybrać do jazdy rekreacyjnej?

Handel Sport i hobby

Więcej szczegółów o toczku do jazdy konnej.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami, jak również umożliwiać regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]