Różnice między bluzami lifestyle i bluzami sportowymi

Handel Sport i hobby

Bluzy sportowe znajdziesz na sklep-hummel.pl/pl/c/BLUZY-SPORTOWE/273.

Każdy kto uprawia sport systematycznie na pewno dobrze wie, iż tylko stosowna odzież sportowa pozwala na taką aktywność w zupełnym komforcie. Szukając zestawu na treningi, szczególnie tych na świeżym powietrzu, jak biegi na orientację, piłka nożna bądź jazda na rolkach, pamiętajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy sportowe – materiał, z którego są wytworzone ma znaczenie

Bluzy w wersji z suwakiem, kapturem lub bez nich od lat są już stałym elementem codziennej odzieży. Nie zaskakują nawet w miejscach pracy, w których dotąd obowiązywał restrykcyjny dress code. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu lifestyle, bo są komfortowe i nie hamują ruchów, a wykorzystanie w nich ciepłych materiałów sprawia, że to idealna odzież wierzchnia na późną wiosnę oraz wczesną jesień. Bluzy sportowe, chociaż mają bardzo podobny fason, w wielu miejscach różnią się od bluz casual. Te ostatnie w większości wypadków wytwarzane są w 100% z bawełny czy też bawełny z niewielkim dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei najczęściej szyte są w całości z poliestru. Jest to wyjątkowo odporny na zniszczenia materiał, który nie ulega zbyt szybko rozciąganiu i jest mniej podatny na przetarcia. Dlatego też jest perfekcyjny do produkcji strojów sportowych, które muszą znieść znaczne przeciążenia oddziałujące na nie podczas energicznego treningu. Poza tym poliester świetnie odprowadza wilgoć ze skóry, wobec tego sportowiec nie spędza długich godzin w wilgotnych od potu ubraniach.

Noś bluzy sportowe wysokiej klasy – będziesz je nosić dłużej

Szukajmy głównie odzieży od najlepszych producentów. Rzecz jasna, trzeba wobec tego być gotowym na wyższą cenę takiej bluzy, lecz w zamian dostajemy wyrób o wysokiej jakości z dobrych tkanin, który na pewno będziemy używać dłużej. Jeśli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne zastosowanie, nie jest wskazane zastępować jej bardziej uniwersalną odzieżą, np. bluzy bramkarskie mają specjalne zabezpieczenia na łokciach chroniące bramkarza podczas wykonywania parad, z kolei bluzy dla biegaczy posiadają wyższy kołnierz chroniący przed wiatrem. Żeby być pewnym, iż nabywamy oryginalny towar, róbmy zakupy w sklepach firmowych albo prowadzonych przez oficjalnych dystrybutorów, które oferują okazały asortyment bluz sportowych dziecięcych, męskich i damskich.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]