Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Handel Wyposażenie i urządzanie domu

Znajdź lampę solną.

Małe ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a czasem nabywamy impulsywnie, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większego problemu dopasujemy je do aranżacji domu, bowiem kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o identycznych kształtach i siatce krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo walca bądź kuli.

Lampa solna a generowanie anionów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, które równoważą te generowane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i subtelny, stąd poleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na brak snu albo stres, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na bibeloty i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii oraz dekoracji wnętrz.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]