Lustro z oświetleniem LED

Handel Wyposażenie i urządzanie domu

Lustra z oświetleniem LED

Lustra są niezbędne w każdym domu. Zależnie od pomieszczenia ułatwiają wybór stroju i służą do szykowania się przed wyjściem. Łazienkowe lustra są bardzo ważne przy codziennej toalecie. Szczególnie w łazience ważne jest właściwe oświetlenie luster.

Jak wiadomo, lustra służą przeglądaniu się. Każdemu zależy, żeby odbicie było jak najlepiej widoczne. Od czasu, gdy pojawiły się LED-y, pojawiły się również praktyczne lustra podświetlane. Jednak zależnie od miejsca zamontowania diod, do precyzyjnych czynności jak wykonanie makijażu potrzebne może być ich doświetlenie na przykład kinkietem. Choć takie światło i tak może sprawdzić się przy codziennej toalecie czy wyborze ubrań.

Lustra LED są przydatne, gdy w pomieszczeniu jest mało światła dziennego i gdy na dworze jest ciemno. Także, gdy nie ma okna, a tak bywa w mieszkaniach w przedpokojach, ale też w łazienkach. Dlatego łazienkowe lustro ze światłem jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Takie lustra zależnie od wyglądu świetnie sprawdzą się również w innych pomieszczeniach. Jest to też dobre źródło punktowego światła.

Dodatkowe światło czyni wnętrza bardziej przytulnymi i optycznie powiększa przestrzeń. Szczególnie w połączeniu z lustrem. Lustro LED może optycznie wydłużać, poszerzać lub podwyższać pomieszczenia. Jest to korzystne w wąskich korytarzach czy małych łazienkach.

W niskich wnętrzach dobrze wieszać lustra prostokątne w pionie. W wysokich można je umieścić w poziomie. To również wydłuża przestrzeń. Okrągłe lustra są bardziej uniwersalne. Każdorazowo, gdy jest mało miejsca, odbicie w lustrze poszerzy optycznie pomieszczenie. Dobrze jednak zwrócić uwagę na to, co w takim przypadku będzie odbijać się w lustrze, żeby nie przytłoczyło przestrzeni. Odbicie powinno nadać pomieszczeniu lekkości lub je rozjaśniać.

Lustra podświetlane

Zastosowanie praktyczne i powiększające przestrzeń tylko jedna strona luster podświetlanych. Warto tutaj wziąć pod uwagę dużo bardziej dekoracyjny charakter takich luster niż klasycznych. Lustra z diodami LED można dopasować do wnętrza oraz stylu aranżacji, najlepiej pasują do pomieszczeń nowoczesnych. Niektóre można też odpowiednio wkomponować w aranżacje klasyczne. Dzięki światłu LED są bardzo efektowne i dekoracyjne. Mogą pełnić funkcje czysto ozdobną, wizualnie od razu rzucają się w oczy. Podkreślają przestrzeń czy wybrane miejsca, wyglądają elegancko i stylowo oraz bardzo nowocześnie.

Nasza oferta obejmuje najróżniejsze lustra podświetlane do różnych pomieszczeń. Mamy nowoczesne i klasyczne oraz niestandardowe kształty luster na zamówienie z ramami lub bez. Wszystkie lustra stojące i lustra na ścianę są dostępne w różnych rozmiarach, wiszące mają wieszaki na pion i poziom. Każdy projekt przygotowujemy indywidualnie. Nasi klienci mogą wprowadzać konfiguracje i zmiany do wybranych modeli.

Zastosowaliśmy w lustrach oświetlenie LED, bo jest nie tylko efektowne, ale i energooszczędne od 50 do 90%. Diody LED zużywają bardzo mało prądu, są długotrwałe i wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz ekologiczne. Diody elektroluminescencyjne zamiast rtęci są bezpieczne dla ludzi i ich samopoczucia. Świecą jasno, ale nie męczą wzroku. Po włączeniu energia od razu przekłada się na moc i nie ma to wpływu na wydajność. Nie tylko dlatego warto wybrać lustra LED.

Lustra LED

Lustra LED pozwalają na ciekawą aranżację wnętrz. Na większych powierzchniach można powiesić kilkuczęściowe lustro lub wykonać ozdobną kompozycję z kilku modeli, także różnej wielkości. W małych przestrzeniach można wybrać lustro półokrągłe.

Zależnie od miejsca zamontowania taśmy LED, efekty są zróżnicowane. Umieszczone na tafli zwierciadła mogą tworzyć świecącą ramę wokół lustra. Mogą też zostać rozmieszczone inaczej jako dekoracyjny wzór. Linie świetlne na lustrze dają jednak bardziej płaski efekt wizualny, choć pięknie rozświetlają lustro i przestrzeń.

Bardzo atrakcyjny, ale nieco inny jest efekt podświetlenia lustra z tyłu tafli. Światło LED jest rozproszone płynnym i miękkim strumieniem po bokach lustra oraz na ścianie obok. Delikatnie rozchodzi się, jak by było cieniowane. Im dalej od lustra, tym stopniowo blednie. Wygląda to bardzo ozdobnie i atrakcyjnie. Lustro jest podbite do przodu, kompozycja nadaje całości wyrazistości i głębi z efektem 3D. Robi to ogromne wrażenie niezależnie od tła, którym może być ściana, tapeta, gres, płytki, drewno czy beton. Nie jest to może bardzo szeroka, ale stylowa i świetlna oprawa. Lustro odbijając inne elementy, wygląda jak obraz z lśniącą ramką.

Dodatkowym doznaniem wizualnym jest efektowna gra światłocienia na ścianie, szczególnie w ciemniejszych pomieszczeniach. Także, gdy światło dzienne pada na lustro LED, cieniowania pięknie zdobią przestrzeń.

Rozproszone światło po bokach i światłocienie sprawiają, że wnętrza nabierają klimatycznego charakteru. Warto bawić się w kreowanie i aranżację wnętrz. Lustra ze światłem nie muszą być tylko praktycznym dodatkiem. Mogą być piękną i atrakcyjną dekoracją pomieszczeń.

Źródło tekstu: https://alfaram.pl/blog/aktualnosci/lustro-z-oswietleniem-led