Listwy podłogowe – nie tylko z drewna

Handel Wyposażenie i urządzanie domu

Jeśli potrzebujesz listw podłogowych, skieruj się tu.

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli i chronią najniższe partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i wspaniale współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]