Lampy solne – cechy lecznicze

Handel

Chcesz zamówić lampę solną himalajską? Sprawdź https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały ogromną popularność. Trzeba przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym przytulną atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub problemy z układem oddechowym.

Właściwości zdrowotne lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie popularne dodatki do wnętrz, ale także możliwe źródło wigoru i właściwego nastroju.

Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]