kombinezon na motocykl

Jeździsz na motorze? Rozważ zakup kombinezonu

Handel Sport i hobby Zagadnienia motoryzacyjne

Korzystanie z motocyklu łączy się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale często też z odczuwaniem drobnego braku komfortu. Żeby ograniczyć negatywny wpływ niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w adekwatną odzież. Kombinezon na motor czy też specjalne spodnie w zestawie z kurtką powstrzymają odczuwanie pędu powietrza, jak również w razie potencjalnego wypadku znacznie zredukują prawdopodobieństwo doznania różnego typu kontuzji. Tak jednakże będzie tylko w przypadku, jeśli kupimy najlepszy ich model. Co warto zatem nabyć? Co będzie najodpowiedniejsze – model jedno- czy może dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te kwestie odpowiadamy poniżej.

Kombinezon na motocykl jedno- bądź dwuczęściowy. Który kupić?

Jednoczęściowe kombinezony motocyklowe preferują w szczególności uczestniczący w wyścigach zawodowi motocykliści, jak również osoby sporadycznie podróżujące na odległych trasach bez długich postojów. Zapewniają one najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie „położenia” maszyny. Niestety łączy się to z obniżeniem wygody ich ubierania, ale i wykonywania w nim czynności innych niż jazda, m.in. skorzystanie w nim z toalety może być niezwykle kłopotliwe. Tym samym motocykliści, nie jeżdżący w zawodach, zdecydowanie mogą wybrać dwuczęściowy kombinezon na motor. Daje on wystarczającą w większości przypadków ochronę, a równocześnie swobodniej się go ubiera i zdejmuje.

Kombinezon na motor – znaczący jest surowiec, z którego został wytworzony

Typ kombinezonu na motocykl to tymczasem nie wszystko, co powinno się wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo ważny jest materiał, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę oraz specjalne materiały tekstylne. Kombinezony ze skóry dają mają dość mały potencjał wentylacji, ale doskonale ochraniają w razie upadku. Wypada jakkolwiek zaznaczyć, że poniektóre tekstylia – na przykład te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a zarazem są bardziej przewiewne.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]