Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Handel Wyposażenie i urządzanie domu

Chcesz zamówić szatersy? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Planując aranżację domu, rzadko przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc zasłony i firany, które czasem łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od kaprysu domowników. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się najczęściej na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzą się na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu dość rzadko, ale gros z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii i Afryce Południowej.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd

Prócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one też zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader szykowny wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba też zaakcentować, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez stosowania linek, co posiadacze psotliwych psów i kotów lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące żyłki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]