Blachy trapezowe dachowe – tanie i wytrzymałe na korozje

Handel Sektor budowlany

Dowiedz się więcej o blacha trapez.

Blachy trapezowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Blachy trapezowe dachowe – niedrogie a jednocześnie wytrzymałe pokrycie

Nazwa blachy trapezowej wywodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej stosowana do wykonywania pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie można wykorzystać blachy trapezowe?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych względów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapezowa będzie też bez zarzutu prezentować się jako wykończenie magazynów, garaży lub budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową należy kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że towar jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę barw blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08