Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Handel Wszystko o zdrowiu

Chcesz kupić aparat do masażu limfatycznego? Sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału masażysty

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje mnóstwo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu cellulitu i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowe aparaty do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Obecnie osoby na co dzień stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w domu, za sprawą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. nowotwór czy niewydolność serca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]