Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Handel

Zobacz, gdzie kupić antenę naziemną.

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się również wysoką odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]