Rozwiń swoje kulinarne pasje – kursy gotowania

Edukacja Tematyka żywnościowa

Kursy gotowania Kraków - ta niebywała oferta Was pozytywnie zaskoczy.

Samodzielne przygotowanie dań w domowym zaciszu ma wiele zalet. Największą z nich jest zwłaszcza zmniejszenie kosztów – spożywanie potraw w domu bywa w większości wypadków dużo tańsze niż codzienne korzystanie z usług gastronomicznych. Radość płynąca z ugotowania posiłku własnymi rękami jest też tak samo istotna – szczególnie, gdy możemy poczęstować nim gości lub domowników. Nie sposób nie pamiętać także o tym, iż kucharząc osobiście wiemy, co kładziemy na stół, co jest szczególnie istotne w przypadku osób wykluczających z menu pewne składniki (na przykład cukier, mięso czy laktozę) bądź będących na diecie. Wymaga to jednakże konkretnych umiejętności – a nie każdy takowe posiada. Na szczęście można przyswoić je sobie podczas kursu gotowania.

Kursy gotowania – nie tylko dla kulinarnych hobbystów

W ofercie podmiotów organizujących warsztaty kulinarne znajdziemy najróżniejsze kursy – zarówno te adresowane do osób, które nie mają doświadczenia w kuchni, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w profesjonalnej gastronomii. Możliwości jest naprawdę wiele – od kursów organizowanych dla kulinarnych amatorów, poprzez kursy dla dzieci, aż po tematyczne szkolenia (np. kuchnia hiszpańska, food pairing). Żeby kurs gotowania przyniósł spodziewane efekty, niezwykle ważne jest to, by był przeprowadzony przez zawodowca. W związku z tym przed zapisaniem się na kurs wskazane jest sprawdzić, kim jest osoba prowadząca szkolenie – w jakich restauracjach pracowała, jakie szkoły skończyła oraz czy posiada jakieś branżowe wyróżnienia.

Intencja kursu gotowania

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności zyskamy. Na warsztatach adresowanych do dzieci poruszane są podstawowe zagadnienia, natomiast intencją kursu nie jest uzyskanie konkretnych umiejętności, a podsycenie w nich kulinarnej fascynacji oraz wyobraźni. Z kolei kursy dla dojrzałych amatorów gotowania są okazją do opanowania kluczowych kulinarnych umiejętności, jak m.in. różne sposoby obróbki termicznej mięsa, sztuka prezentacji potraw lub techniki krojenia.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]