Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Edukacja Podróżowanie Rozrywka

Kliknij tutaj, jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są piękne. Praktycznie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia porwali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Dlatego tym, którzy miłują wysokie góry i chcieliby przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia w górach w niedużych grupach

Najlepszą metodą, by posiąść potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które okazują się konieczne w czasie najrozmaitszych niefortunnych zdarzeń. Kurs obejmuje również zasady prawidłowego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w małych grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. Dzięki temu przyswajanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]