Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Edukacja

Zainteresowany digital painting Photoshop? Kliknij tutaj.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci korzystają w głównej mierze z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tym duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla artystów

Jest dużo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do obróbki zdjęć, szybko został głównym narzędzie artystów oraz game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. Corel Painter, ArtRage czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych temperą, farbami akwarelowymi lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Szukaj kursu Photoshop online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednakże aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać potrzebne triki wykorzystania pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, najlepiej wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]