Złota i srebrna biżuteria z topazami

Biżuteria i kosztowności

Potrzebujesz biżuterii z topazami? Skieruj się na tę stronę.

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Oprócz tego jest też wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, a jego właściwości od lat są doceniane przez złotników oraz ich klientów. Może przybierać najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go wyłącznie w Brazylii, Azji, Afryce i na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów jest zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z tym metalem. Należy przy okazji dodać, iż w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i wisiorki, ale złotnicy wykonują też inne ozdoby. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu tysiąca złotych, zaś za srebrne zapłacimy niekiedy sześć razy mniej.

Dość trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By wybrać wersje najbardziej odpowiadające danym upodobaniom należy więc udać się do kilku salonów – a to kosztuje mnóstwo czasu. Żeby takich problemów się ustrzec, powinniśmy postawić na kupno w internecie. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a poza tym wchodząc do sieci mamy szansę również znaleźć kolczyki i naszyjniki w atrakcyjnych cenach.