Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Biżuteria i kosztowności

Znajdź mystic topaz na https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się ogromnym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień ma fioletowy odcień, niebieski z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość barw, dzięki której prościej można wybrać biżuterię do swojego stroju.