Srebrne wisiorki

Biżuteria i kosztowności Handel

Dowiedz się więcej o srebrnych zawieszkach na http://tinyurl.com/zbzvb8q.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda i cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten źle reaguje też na styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.