Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Biżuteria i kosztowności Handel

Potrzebujesz biżuterii z cyrkoniami? Skieruj się na tę stronę.

Podczas ozdabiania biżuterii powszechnie wykorzystuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii unikalnego wyglądu, są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa klientów jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród swoich ozdób. Wymyślono oczywiście także alternatywy dla oszczędnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące w naturalnej postaci w przyrodzie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z powodzeniem udawać brylant. Zwykle cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające inne substancje mogą posiadać wszystkie kolory lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, stosuje się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, przez posiadane cechy używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład przez internet.