tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Z reguły możemy nie doceniać ich roli, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest zorganizowana, a budynki są bezpieczniejsze. Sprawdźmy w takim razie w jakich miejscach można znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znakują obiekty biurowe – bloki, biurowce, szkoły, biura. Dzięki nim błyskawicznie odnajdziemy odpowiedni budynek. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, gdyż bardzo często można je również spotkać w pomieszczeniach. To ogromny zbiór znaków, które z reguły mają funkcję ochronną, ale również stricte komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w wielkich kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami departamentów. Szukasz burmistrza czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – znakują drogi awaryjne

Pamiętajmy też o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP. Pokazują wyjścia bezpieczeństwa, wyznaczają strefy dla niepełnosprawnych, informują o zasadach korzystania z wind w czasie pożaru. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują też specjaliści ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (takich jak PCV), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]