Stacja czołowa – telewizja kablowa

Automatyka dla przemysłu

Chcesz zamówić stację czołową? Odwiedź tę stronę.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy punkt, który skupia rozmaite sprzęty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe podzespoły budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich elementów składa się stacja czołowa i gdzie zazwyczaj jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w szpitalach i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa to urządzenie używane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – np. w apartamentowcach, hostelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transportuje ona informacje do pojedynczych telewizorów. Jednym z kluczowych elementów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalne oprogramowanie ułatwia jej szybką konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – na przykład DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – odrębne porty USB

Oddzielne części składowe przeznaczone są do przetwarzania różnych rodzajów sygnałów, przykładowo DVB-S/S2 i AV. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – zdarzają się awarie w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Większość części składających się na stację czołową wyposażona jest także w osobne wejścia USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Moduły można swobodnie łączyć, tworząc całościowy system antenowy.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]