Nadajnik optyczny a instalacje telekomunikacyjne

Automatyka dla przemysłu

Znajdź nadajnik optyczny.

Ze względu na to, że prawie codziennie używamy instalacji telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być naprawdę wydajne. Nie może więc zaskakiwać, iż części stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej klasy – jedynie tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi częściami są rzecz jasna kable, ale – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych podzespołów właściwe działanie sieci nie byłoby osiągalne. Innymi istotnymi elementami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera przekazywane następnie za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego ważne?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji kablowej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po źródle informacji oraz koderze. Zaszyfrowane informacje są tak przekazywane przewodami, a potem odbierane przez detektor, żeby dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która wyróżnia się niewielkim zniekształceniem informacji i niezawodnością – z tego powodu niemal absolutnie wyparł już starsze rozwiązania.

Gdzie zamówić nadajnik optyczny?

By sieć okazała się efektywna i bezpieczna, do jej zamontowania powinniśmy zastosować tylko podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję musi funkcjonować w każdych warunkach – dlatego o tym, gdzie go zamówić powinniśmy pamiętać już podczas projektowania sieci. Firmom parającym się profesjonalnym zakładaniem sieci zaleca się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, bowiem ci sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku trudności podczas instalacji – są w stanie zagwarantować specjalistyczne doradztwo klientom z całego kraju.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]